Redakcja

 

Skład Redakcji OldCamera.pl:

 

aga10

 

Redaktor naczelny i wydawca:

Agnieszka Czarkowska-Krupa
Dr nauk humanistycznych UJ, wykładowca, autorka książki Paraboliczność w polskiej prozie historycznej lat 1956 – 1989 (Semper, 2014). Miłośniczka kina i literatury; publikowała w pracach zbiorowych, czasopismach naukowych (np. “Ruch Literacki”, “Tekstualia”, “Zeszyty Naukowe KUL”) i w portalach internetowych.

 

 

Redaktor: Kinga Redlińska

Studentka filmoznawstwa oraz absolwentka międzynarodowych studiów kulturowych na Uniwersytecie Łódzkim. Uczestniczka programu Akademia Polskiego Filmu. Zawodowo związana z filmem animowanym (pracowała w Se-ma-for Muzeum Animacji, obecnie – w firmie Momakin). Innym obszarem jej zainteresowań jest złota era Hollywood.

Redaktor: Anna Barańska

Studentka Wiedzy o Teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Interesuje się teatrem i historią filmu. Brała udział w krótkim kursie z produkcji filmowej odbywającym się w Warsztacie Warszawskim. Obecnie współpracuje ze Studio Filmowym “EGoFILM”.

Redaktor: Paula Apanowicz

Studentka Filozofii na Uniwersytecie Gdańskim, uczestniczka Akademii Polskiego Filmu w Gdańsku. Pasjonuje się szeroko pojętą kulturą i sztuką, a w szczególności literaturą i kinem – zwłaszcza w wykonaniu Alfreda Hitchcocka.

Redaktor: Magda Król

Z wykształcenia scenarzystka i kulturoznawca. Współpracowała z łódzkimi instytucjami kultury, m.in. podczas organizowania pokazów filmowych, imprez kulturalnych czy słynnego Festiwalu Łódź 4 Kultur. Interesuje się historią kinematografii, ze szczególnym uwzględnieniem klasyki amerykańskiego kina. Jej wielką pasją są biografie znanych postaci ze świata filmu.

Osoby współpracujące z Redakcją:

Filip Chrzuszcz

Student Kulturoznawstwa ze specjalnością “Teksty Kultury” na UJ. Interesuje się wieloma rodzajami sztuki, jednak jego największą pasją są filmy każdego rodzaju i z każdej epoki.

Rafał Glapiak

Filmoznawca. Interesuje się przede wszystkim okresem klasycznym w historii kinematografii oraz tak zwanym amerykańskim kinem niezależnym. Współpracuje z “Kinem”, “Polityką”, “Rzeczpospolitą” oraz portalem Filmweb.

 

O możliwościach współpracy z Oldcamera.pl: Współpraca i Reklama

 

Kontakt: starekino@oldcamera.pl

 

Projekt logo: Michał Piętoń

Projekt i wykonanie strony: Łukasz Krupa

 

ISSN 2543-4020

Portal wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod Nr Rej. Pr. 3003

Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział I Cywilny

 

Wydawca: Agnieszka Czarkowska-Krupa

 Miejsce wydania: Kraków