Netflix listopad 2021 – premiery

Nowy miesiąc oznacza sporą dawkę premier od Netflixa. Podpowiadamy, co ciekawego zobaczyć w listopadzie na Netflix, a wśród naszych propozycji znajdziecie zarówno wszystkim dobrze znane klasyki, jak i nowe tytuły filmów oraz seriali wartych obejrzenia.

Nowości Netflix listopad 2021

„Zemsta rewolwerowca” („The Harder They Fall”, 2021)

Netflix listopad 2021 - Zemsta rewolwerowca

W pierwszym tygodniu listopada na Netflixie obejrzymy m.in. najnowszy western „Zemsta rewolwerowca”. Bohaterem filmu jest rewolwerowiec Nat Love (w tej roli Jonathan Majors), który dowiaduje się, że jego największy wróg zbiegł z więzienia. Nat postanawia reaktywować swój dawny gang, aby się zemścić i wymierzyć sprawiedliwość przestępcy. Nie przypuszcza jednak, że groźny Rufus Buck (Idris Elba) również formuje silną ekipę na wypadek ich starcia.

Serial „Hellbound” – sezon 1

Premiery Netflix listopad - Hellbound

Po ostatnim rozgłosie wokół serialu „Squid Game” Netflix oferuje nam kolejną, dobrze zapowiadającą się serię z Korei Południowej. Już sam zwiastun odzwierciedla ciekawą stronę techniczną produkcji, a także niepokojącą historię przedstawioną w serialu. „Hellbound” ukazuje bowiem niewytłumaczalne, paranormalne zjawiska, jakie mają miejsce w Seulu. Postaci z zaświatów zjawiają się na Ziemi, by skazać na wieczne potępienie wybrane osoby, a to rodzi powszechne zwątpienie w uniwersalną definicję sprawiedliwości, a także budzi panikę. Wśród mieszkańców znajduje się jednak przywódca tajemniczej organizacji religijnej, który utrzymuje, że nadnaturalne zdarzenia są konsekwencją boskiej woli i spotykają jedynie grzeszników.

„Egzorcysta” („The Exorcist”, 1973)

Netflix listopadowe premiery - Egzorcysta

Tę kultową pozycję kina grozy można od teraz oglądać w Netflix. „Egzorcysta” to obraz uznawany za arcydzieło horroru, który na stałe wniknęło do popkultury. Klasyczne dzieło spod ręki Williama Friedkina wywarło niezrównany wpływ na przyszły wygląd filmów grozy, w tym podgatunku horroru satanistycznego. Produkcja przedstawia tragiczne losy dwunastoletniej dziewczynki (w tej roli Linda Blair) opętanej przez złego ducha. Lekarze nie potrafią zdiagnozować coraz dziwniej zachowującej się dziewczynki. Zrozpaczona matka zwraca się po pomoc do księdza, który stwierdza, że dziewczynkę opętał Szatan. Wkrótce na pomoc przybywa doświadczony egzorcysta, ojciec Merrin (Max von Sydow).

„Miłość na odległość” („Meenakshi Sundareshwar”, 2021)

Listopad na Netflix - Miłość na odległość

Tym razem propozycja komedii romantycznej z Indii, zapraszająca nas do świata ich barwnej kultury i tradycji. Film przedstawia losy młodego małżeństwa, które staje przed wyzwaniem utrzymania związku na odległość. Powodem rozłąki nowożeńców jest obiecująca szansa zawodowa, przez którą para zostaje zmuszona zamieszkać osobno. Mimo licznych problemów i komplikacji wynikających z życia osobno, małżeństwo nie zamierza się poddać.

„Gnijąca panna młoda” („Corpse Bride”, 2005)

Netflix filmy - Gnijąca panna młoda

Listopadowa oferta Netflixa została również wzbogacona o świetną animację Tima Burtona, idealną do obejrzenia zarówno w halloweenowym, jak i jesiennym klimacie. „Gnijąca panna młoda” oscyluje między gatunkiem musicalu, a czarnej komedii. Głównym bohaterem nominowanej do Oscara animacji jest nieśmiały Victor, którego rodzice przymuszają do małżeństwa z nieznajomą Victorią. Podczas próbnych ćwiczeń przysięgi małżeńskiej w lesie, nieświadomy chłopak oświadcza się przypadkowo zmarłej pannie młodej, która zabiera go do zaświatów. Głosu filmowym postaciom udzielili Johnny Depp oraz Helena Bonham Carter.

Serial „Cowboy Bebop” (2021)

Nowości na Netflix - Cowboy Bebop

W drugiej połowie listopada na Netflix będzie dostępna ponadto najnowsza wersja serialu „Cowboy Bebop”, będąca adaptacją kultowej japońskiej anime z 1998 roku, tym razem w aktorskiej odsłonie. To przygodowa opowieść o łowcach nagród podążających śladem najgroźniejszych przestępców w całym Układzie Słonecznym, którzy w zamian za pieniądze są gotowi do największych poświęceń.

„Magnezja” (2020)

Netflix listopad 2021 - Magnezja

W tym miesiącu na Netflix będzie dostępna także prawdziwa gratka dla fanów polskiego kina. Akcja filmu Macieja Bochniaka toczy się na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego stulecia na pograniczu polsko-sowieckim, gdzie po śmierci szefa gangu władza przechodzi w ręce jego córki Róży, która wraz z pozostałymi siostrami kontynuuje przestępczą działalność rodziny. W głównych rolach pojawiła się cała plejada polskich gwiazd kina – Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik czy Bartosz Bielenia.

„Czerwona nota” („Red Notice”, 2021)

Netflix premiery - Czerwona nota

Najnowsza produkcja od Netflixa z iście gwiazdorską obsadą. W „Czerwonej nocie” występują m.in. Ryan Reynolds, Gal Gadot i Dwayne Johnson. To film szpiegowski opowiadający o agencie Interpolu będącym na tropie najniebezpieczniejszego złodzieja dzieł sztuki na świecie o pseudonimie „The Bishop”. Aby ująć groźnego przestępcę, agent zostaje zmuszony do współpracy ze swym największym rywalem, z którym jak się wkrótce okaże, przeżyje najbardziej szaloną przygodę w dotychczasowym życiu.

Serial „Narcos: Meksyk” – sezon 3

Netflix seriale - Narcos sezon 3

Wśród nowości Netflixa znajdzie się ponadto trzeci sezon głośnego serialu „Narcos”. Bohaterem jest agent DEA gromadzący informacje na temat kartelu narkotykowego z Guadalajary oraz jego przywódcy Feliksa Gallardo. Starcie narkotykowych bossów, korupcja i walka agentów oraz dziennikarzy z bezprawiem to główne składowe dynamicznej i perfekcyjnie zrealizowanej produkcji.

„Święta u Christmasów” („Father Christmas Is Back”, 2021)

Netflix nowości - Święta u Christmasów

Pozycja doskonała dla widzów, którzy z utęsknieniem wyczekują świąt Bożego Narodzenia. „Święta u Christmasów” to brytyjska komedia, która opowiada o czterech zwaśnionych siostrach oraz długo niewidzianym przez kobiety ojcu. Nadchodzące święta stają się okazją do spotkania skonfliktowanych krewnych w ich rodzinnym domu, a to stanie się przyczyną ujawnienia skrywanych frustracji i wielu zabawnych sytuacji. Jeśli nie możecie doczekać się niepowtarzalnego klimatu grudniowych świąt, koniecznie sprawdźcie ten film!