Netflix styczeń 2022 – nowości

Początek roku oznacza kolejną dawkę nowości od Netflixa. Co ciekawego obejrzymy na platformie w styczniu 2022 roku? Wśród naszych propozycji premierowych filmów i seriali Netflixa znajdziecie m.in. nowy polski film sensacyjny „Jak pokochałam gangstera” czy japoński serial „Dziennikarka” obrazujący największe skandale polityczne współczesnego Kraju Kwitnącej Wiśni. Od 1 stycznia na Netflixie obejrzycie także wielkie dzieło Martina Scorsese z kultową rolą Roberta De Niro – „Taksówkarz”.

Styczeń 2022 w Netflixie – premiery

„Taksówkarz” („Taxi Driver”, reż. Martin Scorsese, 1976)

Taksówkarz film Netflix

W styczniu na Netflix polecamy szczególnie Waszej uwadze mistrzowskie dzieło Martina Scorsese, w którym ikoniczną kreację stworzył Robert De Niro. „Taksówkarz” to rewolucyjna pozycja amerykańskiego kina lat 70. Scorsese podarował światu naturalistyczny obraz Nowego Jorku, poruszając ponadto w swym znakomitym filmie problematykę wojennej traumy, alienacji dotkniętej nią jednostki, a w końcu szerzącej się w Stanach Zjednoczonych przestępczości oraz korupcji i hipokryzji władzy. Bohaterem filmu jest weteran wojny w Wietnamie, który podejmuje się pracy taksówkarza na nocnej zmianie. Po zmroku Travis przemierza najniebezpieczniejsze dzielnice Nowego Jorku, obserwując wszechobecną przemoc i zepsucie. Wkrótce sam postanawia rozprawić się ze złem tego świata…

„Monachium: W obliczu wojny” („Munich –  The Edge of War, reż. Christian Schwochow, 2021)

Co nowego na Netflix

Brytyjski thriller szpiegowski okaże się słusznym wyborem dla fanów wciągających produkcji, których akcja koncentruje się na historii największych konfliktów politycznych. Rzecz dzieje się w 1938 roku, kiedy Adolf Hitler opracowuje plan inwazji Niemiec na Czechosłowację. Gdy nad niespokojną Europą zawisa widmo zbliżającej się wojny brytyjski urzędnik i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotykają się w Monachium, starając się zapobiec wybuchowi konfliktu zbrojnego. W rolach głównych występują: George MacKay, Jannis Niewohner i Jeremy Irons.

Jak pokochałam gangstera” (reż. Maciej Kawulski, 2022)

Netflix styczeń 2022

Już 5 stycznia na Netflix obejrzymy również najnowszy film sensacyjny Macieja Kawulskiego, będący drugą częścią hitu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. To historia gangstera Nikodema „Nikosia” Skotarczaka i jego zawiłej drogi na szczyt trójmiejskich struktur mafijnych, którą rozpoczyna nielegalny import samochodów do Polski. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Tomasz Włosok, Janusz Chabior i Dawid Ogrodnik. To propozycja kierowana dla sympatyków rodzimego kina.

Serial „Ozark” – sezon czwarty

Seriale Netflix styczeń

W styczniu oferta Netflixa wzbogaci się ponadto o nowy sezon głośnego serialu „Ozark”. Produkcja ukazuje losy rodziny doradcy finansowego, który przeprowadza się do Krainy Ozark w stanie Missouri, aby spłacić dług wobec handlarza narkotyków. Czwarty sezon ponownie zabierze nas do świata wielkich intryg i dramatów amerykańskiej rodziny walczącej o przetrwanie.

Netflix styczeń 2022 – co nowego?

Serial „Dziennikarka” („Shinbun Kisha”, 2022)

Premiery Netflix styczeń 2022

W ostatnim czasie seriale azjatyckie na Netflix cieszą się ogromną popularnością. Wystarczy wspomnieć niedawny sukces koreańskiej produkcji „Squid Game”, która pozostaje w czołówce najchętniej oglądanych przez widzów serii w 2021 roku czy z pewnością wartych obejrzenia serialach „Hellbound”, „Sweet Home” czy „My Name”. „Dziennikarka” to ciekawie zapowiadający się serial z Japonii, w którym główną rolę gra Ryoko Yonekura. To historia nieustępliwej reporterki demaskującej korupcję i największe skandale japońskiej sceny politycznej.

„Odludzie” („El paramo”, reż. David Casademunt, 2021)

Netflix premiery i zapowiedzi

Propozycja dla miłośników klimatycznych horrorów. „Odludzie” to hiszpańska produkcja przedstawiająca dramatyczne losy pewnej rodziny mieszkającej z dala od reszty cywilizacji. Niespodziewanie jej spokojne, prowincjonalne życie zakłóca tajemnicza bestia. Czy bohaterom uda się przetrwać i ocalić łączącą ich więź?

Serial „Zbuntowani” („Rebelde”, 2022)

Netflix nowości

Reboot zrealizowanej w Meksyku telenoweli dla młodzieży z 2004 roku. Akcja serialu „Zbuntowani” toczy się w prestiżowej szkole z internatem Elite Way School. W jej murach zapoznajemy się z perypetiami nastolatków – ich marzeniami o artystycznej karierze, pierwszych miłościach i przyjaźniach aż po grób, ale także wewnętrznych spięciach, rywalizacji i problemach.

„Matka/Android” („Mother/Android”, reż. Mattson Tomlin, 2021)

Netflix styczeń 2022 premiery

W styczniu Netflix przygotował również gratkę dla fanów kina science fiction. „Matka/Android” ukazuje poruszające losy młodej, ciężarnej kobiety i jej chłopaka, którzy w obliczu toczącej się w ich kraju wojny ze sztuczną inteligencją, szukają schronienia. W rolach głównych występują Chloë Moretz i Algee Smith.