„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” – recenzje książki

Twarze i maski ostatni wielcy kochankowie kina

Nasza książka zbiorowa wydana w formie elektronicznej „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” ma już za sobą pierwsze znaczące sukcesy. Co o naszej publikacji sądzą krytycy filmowi oraz pasjonaci kina i literatury? Zapraszamy do prześledzenia najważniejszych recenzji!

„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” – kilka słów o książce

Nasza pierwsza książka zbiorowa powstała pod redakcją Naczelnej i Wydawcy portalu OldCamera.pl Agnieszki Czarkowskiej-Krupy, która zaprosiła do współpracy stałe Członkinie redakcji – Paulę Apanowicz, Annę Barańską oraz Kingę Redlińską. Wspólna praca czterech redaktorek pozwoliła na stworzenie różnorodnej publikacji, w której oryginalne style oraz osobiste przemyślenia autorek układają się w fascynującą historię o namiętnościach legendarnych gwiazd filmowych złotej ery Hollywood.

Ebook dzieli się na cztery części, które nie tylko porządkują kompozycję książki, ale także nadają jej niepowtarzalnego klimatu starego kina – rozdziały „W masce”, „W makijażu glamour i ciemnych okularach”, „W zwierciadle namiętności” i „Na ślubnym zdjęciu” zostały opatrzone pięknymi grafikami autorstwa Małgorzaty Sarnickiej oraz okładką Michała Piętonia. Porywającym, miłosnym opowieściom, historiom o zdradzie i przebaczeniu, a w końcu seksualnych obsesjach największych gwiazd kina towarzyszą tu liczne odniesienia kulturowe i społeczne, wzbogacone autorską refleksją redaktorek na temat dorobku filmowego bohaterów. Na kartach naszej publikacji przewijają się takie postaci ze świata filmu jak Greta Garbo, Pola Negri, Alfred Hitchcock, Marilyn Monroe czy Rita Hayworth.

Twarze i maski ebook oldcamera

Jak czytamy we wstępie książki: „Zbiór historii „Twarze i maski – ostatni wielcy kochankowie kina” adresujemy nie tyle do znawców, ile do wszystkich miłośników kina. Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami. Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina”.

Recenzje książki OldCamery

W ostatnim czasie lekturę „Twarzy i Masek” polecali stali partnerzy i przyjaciele naszego portalu, a wśród nich prowadzone przez filmoznawcę Rafała Glapiaka Mocne Punkty, blog filmowy Klatki na oczach czy wortal Edukacja Filmowa. O książce elektronicznej OldCamery pisała również pani Magdalena Durleta, która na łamach bloga Książkowe Inspiracje tak podsumowała ebook „Twarze i Maski”: „Wiedza zdobyta, dzięki lekturze tej publikacji rzuca nam nowe spojrzenie na historię kina i losy bohaterów filmowych. Warto po nią sięgnąć, by wzbogacić swój pogląd na temat starego kina, które w dzisiejszych czasach może być niezwykłą odskocznią i ogromną wartością w otaczającej nas kulturze popularnej”.

Naszą publikację poleca ponadto czasopismo kulturalne „Presto. Muzyka Film Sztuka”. W najnowszym 32. numerze magazynu przeczytamy recenzję redaktorki artbooka oraz autorki bloga KlubFilmowy.com – Anny Józefiak. „Praca redaktorek portalu OldCamera.pl byłaby może zwyczajnym zbiorem plotek i anegdot, gdyby nie fakt, że oprócz informacji na temat miłosnych doświadczeń ikon światowego kina XX w. otrzymujemy wielobarwny obraz rzeczywistości, w której na co dzień żyli ówcześni celebryci związani z przemysłem filmowym. (…) wszystko to, zaczerpnięte z biografii czy dzienników, składa się na ciekawą opowieść o namiętności i spełnieniu, a także o rozczarowaniu i samotności” – pisze pani Anna.

„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” – gdzie kupić?

Książkę elektroniczną OldCamery można nabyć w największych księgarniach internetowych, m.in. w empiku, www.gandalf.com.pl, www.taniaksiazka.pl czy na stronie Wydawnictwa Internetowego ebookowo.pl. Serdecznie polecamy Państwu lekturę naszej książki, licząc, że spotka się ona z ciepłym przyjęciem!

Redaktorki Naczelne portalu OldCamera.pl,

Agnieszka Czarkowska-Krupa i Paula Apanowicz