„Ostatni prom” – film o szarości komunizmu
„Ostatni prom” Waldemara Krzystka to polski film, który powstawał w a atmosferze politycznego przełomu 1989 roku i trafnie oddaje nastroje tamtych czasów.
„Ostatni prom” Waldemara Krzystka to polski film, który powstawał w a atmosferze politycznego przełomu 1989 roku i trafnie oddaje nastroje tamtych czasów.
„Fletch” z 1985 roku to klasyka komedii kryminalnej. W filmie Michaela Richiego główną rolę zagrał niezastąpiony Chevy Chase, który potrafi rozbawić do łez.
„Policjanci z Miami Vice” to stylowy serial z lat 80., a ikoniczne kreacje Dona Johnsona i Philipa Michaela Thomasa zapisały się w historii telewizyjnych produkcji.
„Co lubią tygrysy” to polska komedia erotyczna z Wojciechem Pokorą i Krzysztofem Kowalewskim, która znakomicie portretuje klimat Sopotu u schyłku lat 80.
„Psy” Władysława Pasikowskiego stały się ikoną tak zwanego „kina bandyckiego” i wylansowały gwiazdy takie, jak Bogusław Linda, Cezary Pazura czy Marek Kondrat.
„Nadzy” Mike Leigh, nagrodzony dwiema Złotymi Palmami, to mroczny film przesycony dekadencką filozofią. Zobacz teraz naszą recenzję tej brytyjskiej produkcji.
„Miasteczko Pleasantville” Gary’ego Rossa z 1998 roku to ciekawa filmowa konfrontacja nowoczesnej mentalności USA z tradycyjnym amerykańskim społeczeństwem lat 50.
„Musisz żyć” w reżyserii Konrada Szołajskiego to rodzinny dramat, ale też ciekawy obraz przemian społecznych w Polsce po ’89 roku. Poznaj teraz naszą recenzję.
Powieści Breta Eastona Ellisa to osadzona w środowisku młodych ludzi z lat 80. krytyka amerykańskiego snu. Poznaj ekranizacje tej prozy na czele z „American Psycho”.
„Jasne światła, wielkie miasto” Jamesa Bridgesa to film świetnie oddający klimat lat 80. i dylematy młodych ludzi próbujących pogodzić marzenia z pędem za pieniędzmi.
„Dzień za dniem” to popularny amerykański serial z przełomu lat 80. i 90., który jako jeden z pierwszych oswajał problematykę zespołu Downa i wirusa HIV.
„Klub winowajców” Johna Hughesa to przenikliwy i wciąż aktualny portret młodzieży u progu dorosłości. Pierwsze życiowe wybory, trud dorastania i pytanie: „co dalej”?