“Dzień za dniem” – problem HIV i zespołu Downa na tle amerykańskiej rodziny
„Dzień za dniem” to popularny amerykański serial z przełomu lat 80. i 90., który jako jeden z pierwszych oswajał problematykę zespołu Downa i wirusa HIV.
„Dzień za dniem” to popularny amerykański serial z przełomu lat 80. i 90., który jako jeden z pierwszych oswajał problematykę zespołu Downa i wirusa HIV.
„Klub winowajców” Johna Hughesa to przenikliwy i wciąż aktualny portret młodzieży u progu dorosłości. Pierwsze życiowe wybory, trud dorastania i pytanie: „co dalej”?
„Wielka majówka” Krzysztofa Rogulskiego to ciekawe polskie kino młodzieżowe lat 80., z kreacją młodego Zbigniewa Zamachowskiego i piosenkami grupy Maanam.
„Ostatni seans filmowy” Petera Bogdanovicha opowiada o trudach dorastania w prowincjonalnym miasteczku i zderzeniu młodzieńczych marzeń z ponurą rzeczywistością.
„Tato” Macieja Ślesickiego to film, w którym Bogusław Linda stworzył jedną z najlepszych ról w swojej karierze, łącząc cechy wcześniejszych kinowych bohaterów.
„Słodko gorzki” Władysława Pasikowskiego to film, który miał pokazywać obraz polskiej młodzieży z lat 90. Jakie wrażenie produkcja wywiera po wielu latach od premiery?
Eddie Murphy to supergwiazdor amerykańskiego kina lat 80. oraz ważna postać afroamerykańskiej kultury. Poznaj teraz nasz wybór najlepszych ról aktora z tego okresu.
„Ostatni dzwonek” Magdaleny Łazarkiewicz to świadectwo społeczno-politycznego przełomu 1989 roku w Polsce, ale też świetny film o wchodzeniu w dorosłość.
„Miłość i śmierć na Long Island” nawiązuje do słynnej „Śmierci w Wenecji” w reżyserii Luchino Viscontiego. Główne role zagrali tu John Hurt i Jason Priestley.
Zastanawiacie się, co obejrzeć na Halloween? Prezentujemy subiektywny wybór 10 slasherów, które zapisały się w historii kina. Zobacz teraz nasz ranking horrorów.
„Amerykańskie graffiti” z 1973 roku to film, w którym George Lucas opowiada o młodych ludziach wchodzących w dorosłość w USA na początku szalonych lat 60. XX wieku.