„Wykopaliska” Netflixa – czas utracił znaczenie
„Wykopaliska” z Netflixa to fascynująca opowieść w reżyserii Simona Stone’a, która prowokuje pytania o istotę historii i możliwości poznania tego, co minione.
„Wykopaliska” z Netflixa to fascynująca opowieść w reżyserii Simona Stone’a, która prowokuje pytania o istotę historii i możliwości poznania tego, co minione.
„Zapach kobiety” Martina Bresta to klasyka kina, popis świetnego aktorstwa i kultowe w historii wielkiego ekranu sceny. Poznaj teraz recenzję tego filmu o męskim świecie.
„Proces Siódemki z Chicago” to interesujący dramat sądowy, który warto obejrzeć choćby ze względu na odtworzenie niespokojnego klimatu Ameryki lat 60. XX wieku.
„Moulin Rouge!” to barwny obraz paryskiej bohemy z epoki „fin de siècle’u”: świata artystów, teatrów, kabaretów i nieskrępowanego korzystania z uroków życia.
„O północy w Paryżu” Woody’ego Allena to film nakręcony w poetyce nostalgii za dawnym, utraconym światem, ale jednocześnie demaskujący mit idealnej przeszłości.
Film „Geniusz” to historia o hermetycznym świecie literackim, opowiedziana właśnie w taki sposób: jakby narracja wykreowana przez literaturę dominowała nad realnością.
„Wielki Gatsby” – wybitna adaptacja powieści F. S. Fitzgeralda to barwny obraz szalonych lat 20. XX wieku, ale też opowieść o boleśnie utraconych marzeniach.
„Jojo Rabbit” to film ważny i potrzebny. Pokazuje bowiem, w jaki sposób nawet najbardziej absurdalna ideologia może przejąć władzę nad ludzkim sercem i umysłem.
„Siekierezada” to kultowa ekranizacja powieści Edwarda Stachury z legendarną rolą Żentary. Wieloznaczny i gęsty przekaz filmu otwiera się na rozmaite interpretacje.
„Dzień świra” to społeczny fenomen, Polacy utożsamili się bowiem z Adamem Miauczyńskim. Komedia współistnieje tu jednak z ponurymi i całkiem realnymi sprawami.