„Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina” już w sprzedaży!

Z radością pragniemy poinformować o publikacji naszej pierwszej zbiorowej książki w formie elektronicznej „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina”. To opowieść o romansach, miłościach i małżeństwach wielkich gwiazd starego kina. Jeśli darzycie sentymentem złotą erę X muzy, nie możecie przegapić tej pozycji. Gorąco zachęcamy do kupna i lektury!

Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina Oldcamera

Jak powstały „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina”?

Książka powstała pod redakcją Agnieszki Czarkowskiej-Krupy i jest efektem wspólnej pracy czterech redaktorek naszego portalu. Oprócz już wymienionej, współautorkami publikacji są Paula Apanowicz, Anna Barańska i Kinga Redlińska. Pomysł ebooka zrodził się z pasji biograficznej, ale też z próby znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego bogowie kina, pozornie prowadzący bezproblemową egzystencję, cierpią z miłości? Dlaczego sława, pieniądze i uroda nie chronią przed miłosnymi rozczarowaniami i jaka jest recepta na szczęście tych, którym udało się jednak stworzyć trwałe, szczęśliwe związki.

Bohaterami naszych opowieści są największe gwiazdy złotej ery kina: Greta Garbo, Pola Negri, Grace Kelly, Alfred Hitchcock czy Paul Newman. To oczywiście tylko niektóre z postaci, którym staramy się przyjrzeć z uwagą, ale też z czułością i zafascynowaniem. Dostrzegamy rozmaite odcienie ich uczuciowych związków, a one nadają ton kolejnym częściom publikacji: „W masce”, „W makijażu glamour i ciemnych okularach”, „W zwierciadle namiętności” oraz „Na ślubnym zdjęciu”.

O czym to książka?

Aby przybliżyć tematykę naszej publikacji, przytoczmy fragment ze wstępu:

„Zbiór historii „Twarze i maski – ostatni wielcy kochankowie kina” adresujemy nie tyle do znawców, ile do wszystkich miłośników kina. Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami. Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina.

Opowieści o miłosnych relacjach gwiazd są czymś znacznie więcej niż współczesnymi baśniami Szeherezady, tulącymi nas do snu. To historie, którym przyglądamy się z ciekawością, ponieważ chcemy odnaleźć w nich odbicie własnych powikłanych relacji uczuciowych i posmakować – być może oczywistej – ale jakże głębokiej prawdy, że nawet bogowie kina cierpią z miłości. A co więcej: w błysku fleszy, na świeczniku sławy, z milionami na koncie, to właśnie dzięki swojej słabości w tej delikatnej materii pozostają w naszych oczach ludzcy i bliscy”.

Gdzie kupić „Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina”?

„Twarze i Maski….” są już dostępne na stronie Wydawnictwa Internetowego ebookowo.pl oraz znajdą się w blisko 200 księgarniach internetowych: między innymi: empik, www.gandalf.com.pl, www.inbook.pl, www.bookmaster.pl, księgarniach Grupy Wydawniczej PWN, GOOGLE PLAY BOOKS czy PUBLIO.PL

Serdecznie polecamy zatem zakup i lekturę naszej książki. Mamy nadzieję, że spotka się z Państwa łaskawym przyjęciem!

Agnieszka Czarkowska-Krupa
Paula Apanowicz
Anna Barańska
Kinga Redlińska

A tu kilka słów Agnieszki Czarkowskiej-Krupy na temat książki: