„Wybór Zofii” – dylemat kochającej matki
„Wybór Zofii” to niezwykle poruszający film o zbrodni holocaustu i jedna z najważniejszych ról Meryl Streep, która zagrała matkę postawioną przed tragicznym wyborem.
Najlepsze filmy. Sprawdź teraz recenzje filmów. Dobre filmy, oceny filmów. Polskie filmy.
„Wybór Zofii” to niezwykle poruszający film o zbrodni holocaustu i jedna z najważniejszych ról Meryl Streep, która zagrała matkę postawioną przed tragicznym wyborem.
„Wierny ogrodnik” reinterpretuje biblijną opowieść o pochodzeniu zła i jednocześnie stanowi wypowiedź na temat nieetycznych działań koncernów farmaceutycznych.
„9 i pół tygodnia” na stałe weszło do popkultury jako erotyczny klasyk, a Mickey Rourke jako męski symbol seksu i zjawiskowa Kim Basinger do dziś rozpalają zmysły.
„Łódź ratunkowa” Alfreda Hitchcocka to wymowna alegoria II wojny światowej, patriotyczny apel reżysera oraz psychologiczne studium jednostki na granicy przetrwania.
„Con Bravura” to nowela wykluczona z kinowej wersji „Eroiki” Andrzeja Munka. Warto jednak ją obejrzeć, choćby ze względu na nietypową kreację Tadeusza Janczara.
„Matka i córka” Vittorio De Siki, w oryginale „La Ciociara”, to porażający obraz wojny, popisowa kreacja Sophii Loren i poruszający obraz macierzyńskiej miłości.
„Człowiek, który wiedział za dużo” to film, który Hitchcock zrealizował dwa razy: w 1934 i w 1956 roku. Porównanie obu wersji pokazuje artystyczną ewolucję Hitcha.
„Pożegnanie z Afryką” to filmowa historia wielkiego romansu na Czarnym Lądzie, który całkowicie odmienia dumną Europejkę i pomaga jej odnaleźć artystyczną drogę.
„451 stopni Fahrenheita” Raya Bradbury’ego Francois Truffaut zekranizował w stylistyce francuskiej Nowej Fali, tworząc parabolę zgubnego dla kultury konsumpcjonizmu.
„Fatalne zauroczenie” to głośny thriller erotyczny Adriana Lyne’a, który ma stanowić ostrzeżenie dla niewiernych mężów, pokazujące nieprzewidywalne skutki zdrady.
„Okręt” to głośny film Wolfganga Petersena, który otworzył przed reżyserem podwoje Hollywood. Za świetnie zrobionym dziełem kryje się jednak skłamany przekaz.
„Cienka czerwona linia” to wybitna adaptacja powieści J. Jonesa w reżyserii Terrence’a Malicka, która urasta do rangi alegorii świata porażonego wojenną zbrodnią.