„Requiem dla snu” – żałobna pieśń Aronofsky’ego
„Requiem dla snu” Darrena Aronofsky’ego to porażające studium uzależnienia i tragiczny obraz kryzysu współczesnej kultury, nad którą rozbrzmiewa żałobna pieśń.
„Requiem dla snu” Darrena Aronofsky’ego to porażające studium uzależnienia i tragiczny obraz kryzysu współczesnej kultury, nad którą rozbrzmiewa żałobna pieśń.
„Łowca jeleni” z 1978 roku to znakomity dramat wojenny z gwiazdorską obsadą. Film Michaela Cimino przedstawia konflikt w Wietnamie i powojenną traumę weteranów.
„Olive Kitteridge”, serial na podstawie nagrodzonej Pulitzerem prozy Elizabeth Strout, odzwierciedla rytm zwyczajnego życia i ujmuje popisową rolą Frances McDormand.
„Od nowa” to interesujący serial ukazujący mroczne sekrety nowojorskiej socjety. W roli głównej wystąpiła zjawiskowa Nicole Kidman, której partneruje Hugh Grant.
„Wielkie kłamstewka” to serial z plejadą kobiecych gwiazd, których ciekawe bohaterki demaskują iluzję idealnego, luksusowego życia w słonecznej Kalifornii.
„Mare z Eastown” to serial HBO z wybitną rolą Kate Winslet. Aktorka wcieliła się w policjantkę, która musi sobie poradzić z kryminalną zagadką i własną traumą.
„Manchester by the Sea” Lonergana, ze świetną rolą Casey’a Afflecka, to poruszająca historia o traumie, która zamienia rodzinne strony w Eliotowską „ziemię jałową”.
„Duma i uprzedzenie” – serial BBC z 1995 roku – to świetna ekranizacja powieści Jane Austen, którą została zrealizowana w nowoczesnym, feministycznym kluczu.
„Ptaki ciernistych krzewów” na podstawie słynnej powieści Colleen McCullough podbiły serca widzów na całym świecie melodramatyczną historią o zakazanej miłości.
„Serpico” Sidneya Lumeta to świetne kino sensacyjne z brawurową rolą Ala Pacino. Aktor wcielił się tu w autentyczną postać niezłomnego nowojorskiego policjanta.
„Wierna rzeka” Tadeusza Chmielewskiego to opowieść o powstaniu styczniowym z perspektywy polskiej kobiety, w którą wspaniale wcieliła się Małgorzata Pieczyńska.
„Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino to filmowa podróż do końca lat 60. i ostateczne pożegnanie z epoką tradycyjnego amerykańskiego wzorca męskości.