„Billy Elliot” – wbrew pokoleniowym schematom
„Billy Elliot” to klasyka brytyjskiego kina. Urzekający film Stephena Daldry’ego z główną rolą Jamiego Bella osiągnął międzynarodowy sukces.
Najlepsze filmy. Sprawdź teraz recenzje filmów. Dobre filmy, oceny filmów. Polskie filmy.
„Billy Elliot” to klasyka brytyjskiego kina. Urzekający film Stephena Daldry’ego z główną rolą Jamiego Bella osiągnął międzynarodowy sukces.
„Upadek” Joela Schumachera z główną rolą Michaela Douglasa to gorzki film o człowieku, który mimowolnie staje się ofiarą amerykańskiego systemu społecznego.
„Blues Brothers” to świetna komedia Johna Landisa z 1980 roku, która nie tylko porywa do tańca, ale przede wszystkim nastraja do ogólnego „wyluzowania”.
„Cast Away” Roberta Zemeckisa to już klasyk z niezapomnianą rolą Toma Hanksa. Czego dziś może nauczyć nas historia o rozbitku rodem z powieści Daniela Defoe?
„Ostatni prom” Waldemara Krzystka to polski film, który powstawał w a atmosferze politycznego przełomu 1989 roku i trafnie oddaje nastroje tamtych czasów.
“Mężczyźni wolą blondynki” Howarda Hawksa to nieśmiertelna komedia, która uczyniła z Marilyn Monroe wielką gwiazdę i na stałe weszła do filmowego kanonu.
„Fletch” z 1985 roku to klasyka komedii kryminalnej. W filmie Michaela Richiego główną rolę zagrał niezastąpiony Chevy Chase, który potrafi rozbawić do łez.
„Krwawe gody”, „Carmen” i „Czarodziejska miłość” to wyjątkowy filmowy tryptyk flamenco, który mógł zrealizować tylko tak wybity hiszpański reżyser jak Carlos Saura.
„Lokis. Rękopis profesora Wittembacha” J. Majewskiego to przykład udanego polskiego filmu grozy, z atmosferą tajemnicy, klimatycznym plenerem i świetnymi aktorami.
„Druga prawda” Barbeta Schroedera to świetny, a do tego oparty na faktach, dramat sądowy, w którym mistrzowskie role stworzyli Jeremy Irons i Glenn Close.
„Rodzina Addamsów” Barry’ego Sonnenfelda z lat 90. to już klasyka upiornego humoru, która od lat ma grono swoich wielkich fanów. A wszystko zaczęło się od komiksu.
„Basen” z 1969 roku to film, który przeszedł do historii jako ekranowe uwiecznienie miłości jednej z najpiękniejszych filmowych par: Romy Schneider i Alaina Delona.