Redakcja

 

Skład Redakcji OldCamera.pl:

 

redakcja Agnieszka Czarkowska-Krupa

 

Redaktor naczelny i wydawca:

Agnieszka Czarkowska-Krupa
Dr nauk humanistycznych UJ, wykładowca, autorka książki Paraboliczność w polskiej prozie historycznej lat 1956 – 1989 (Semper, 2014). Miłośniczka kina i literatury; publikowała w pracach zbiorowych, czasopismach naukowych (np. “Ruch Literacki”, “Tekstualia”, “Zeszyty Naukowe KUL”) i w portalach internetowych.

 

 

 

 

Redaktor: Kinga Redlińska

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. filmoznawstwo) oraz międzynarodowych studiów kulturowych (spec. media i zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła  program „Fabuła” i „Malarstwo w filmach Andrzeja Wajdy” Akademii Polskiego Filmu. Głównymi obszarami jej zainteresowań są kino amerykańskie oraz animacja poklatkowa. Pracowała w Se-ma-for Muzeum Animacji i Momakinie, gdzie między innymi prowadziła warsztaty kręcenia filmów animowanych w technice stop motion dla dzieci i dorosłych. Obecnie związana z Biblioteką Miejską w Łodzi.

Redaktor: Anna Barańska

Oldcamera.pl Anna Barańska

fot. Natalia Marcinkowska

 

 

Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Współpracowała ze studiem EgoFilm i Teatrem Collegium Nobilium. Interesuje się historią XIX i XX wieku, ze szczególnym uwielbieniem historii Warszawy i Lwowa, co poskutkowało ukończeniem kursu na przewodnika miejskiego PTTK po Warszawie i kursu na społecznego opiekuna zabytków. Współpracuje z “Lwowskim Biuletynem Informacyjnym”.

 

 

 

 

 

 

Redaktor: Paula Apanowicz

Oldcamera.pl Paula Apanowicz

 

Z wykształcenia filozof. Uczestniczka programu „Fabuła” Akademii Polskiego Filmu w Gdańsku. W kręgu jej zainteresowań znajdują się estetyka filmu, kino autorskie, literatura dwudziestowieczna oraz historia filozofii ze szczególnym uwzględnieniem myśli Michela de Montaigne’a i Friedricha Nietzschego. Jej największą pasją jest twórczość Alfreda Hitchcocka. Publikowała w portalach internetowych.

 

 

 

Redaktor: Magda Król

Z wykształcenia scenarzystka i kulturoznawca. Współpracowała z łódzkimi instytucjami kultury, m.in. podczas organizowania pokazów filmowych, imprez kulturalnych czy słynnego Festiwalu Łódź 4 Kultur. Interesuje się historią kinematografii, ze szczególnym uwzględnieniem klasyki amerykańskiego kina. Jej wielką pasją są biografie znanych postaci ze świata filmu.

Redaktor: Tomasz Limanowski

Student politologii na Uniwersytecie Łódzkim. Pasjonat sztuki, w szczególności literatury i filmu. Jego ulubioną powieścią jest “Siekierezada albo zima leśnych ludzi” Edwarda Stachury, a jednym z najbardziej cenionych filmów adaptacja tejże powieści, wyreżyserowana przez Witolda Leszczyńskiego. W 2018 roku został wyróżniony w konkursie literackim “Ikarowe Strofy”

Osoby współpracujące z Redakcją:

Filip Chrzuszcz

Student Kulturoznawstwa ze specjalnością “Teksty Kultury” na UJ. Interesuje się wieloma rodzajami sztuki, jednak jego największą pasją są filmy każdego rodzaju i z każdej epoki.

Rafał Glapiak

Filmoznawca. Interesuje się przede wszystkim okresem klasycznym w historii kinematografii oraz tak zwanym amerykańskim kinem niezależnym. Współpracuje z “Kinem”, “Polityką”, “Rzeczpospolitą” oraz portalem Filmweb.

Hanna Bielecka

Z wykształcenia filmoznawca i archiwista. Pisała relacje z festiwali i recenzje dla serwisów filmowych. Jej ulubionym gatunkiem filmowym są horrory i thrillery. Ma słabość do klasyków filmowych i gwiazd starego kina.

 

O możliwościach współpracy z Oldcamera.pl: Współpraca i Reklama

 

Kontakt: starekino@oldcamera.pl

 

Projekt logo: Michał Piętoń

Projekt i wykonanie strony: Łukasz Krupa

 

ISSN 2543-4020

Portal wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod Nr Rej. Pr. 3003

Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział I Cywilny

 

Wydawca: Agnieszka Czarkowska-Krupa

 Miejsce wydania: Kraków